PLATINUM EQUITY NEEMT SOLO OVER

Het management van het Franse SOLO (Invest SAS), een van de toonaangevende leveranciers van personaliseerbare producten in Europa, heeft deze week bekendgemaakt dat het een overeenkomst heeft gesloten waarbij 100% van de aandelen overgenomen worden door Platinum Equity. De transactie zal, naar verwachting, kort na de zomer worden afgerond. De mogelijke overname is nog onder voorbehoud van het vereiste informatie- en consultatieprocedures met de relevante medezeggenschapsorganen, evenals andere gebruikelijke voorwaarden, waaronder goedkeuring van de toezichthouders.

SOLO, opgericht in 1991 door Alain Milgrom en gevestigd in Parijs, heeft zich de afgelopen jaren ontwikkeld tot de nummer twee in de Europese markt voor personaliseerbare producten. Een belangrijke mijlpaal daarbij was de overname van het Nederlandse full-service leverancier midocean in 2022, wat resulteerde in de eerste echte one-stop-shop oplossing van hard goods en textiel in de wereld van personaliseerbare producten. Deze overname heeft geleid tot een versnelde groei van de omzet, welke rekening hield met de toenemende consolidatie binnen de nog altijd sterk gefragmenteerde Europese markt, wat ook de aandacht van private equity heeft gewekt. Met Platinum Equity als financiële partner is de financiering voor het ambitieuze groeiplan van SOLO veiliggesteld.

Audélia Krief, CEO van de groep en de drijvende kracht achter de samenwerking tussen SOLO en midocean, licht toe: “Solo heeft als doel om de toekomst van personalisatie vorm te geven. Een toekomst die niet alleen uitblinkt in prestaties, maar ook duurzaam is, de uitdagingen van vandaag aankan en inspeelt op de behoeften van morgen. Dit vereist voortdurende investeringen in innovatie, service en automatisering die nu mogelijk worden gemaakt door de financiële ondersteuning van Platinum Equity.” Stephen Gibson, COO van Solo en voormalig CEO van midocean, voegt hieraan toe: “De markt voor personaliseerbare producten ontwikkelt zich snel, waarbij grote bedrijven en MKB-bedrijven snakken naar inspiratie en efficiëntie, en daarmee naar meer waarde voor hun geld. Wij denken dat Platinum Equity de perfecte partner is om de plannen van het bedrijf financieel te ondersteunen en zo deze behoefte in te vullen via voortdurende procesinnovatie en automatisering.”

Platinum Equity Co-President Louis Samson zei: “Solo’s sterke fundament en ondernemend erfgoed maken het een uitstekende match voor onze praktische benadering van waarde creatie. We hebben groot vertrouwen in het leiderschapsteam en de fundamenten van het bedrijf. Wij geloven dat onze Mergers & Acquisitions middelen en operationele capaciteiten het bedrijf kunnen helpen om zijn groei te versnellen en nieuwe innovatieve oplossingen te ontwikkelen voor een steeds complexer wordende markt van gepersonaliseerde producten.”